Coraz częściej użytkownicy, którzy decydują się na zakup sofy, zwracają uwagę na modele narożne. Meble narożne mają oryginalny wygląd, który przyciąga uwagę swoją funkcjonalnością. Ponadto, w porównaniu z prostymi sofami, modele narożne oferują większą liczbę siedzeń i jednocześnie zajmują przestrzeń, którą trudno racjonalnie wykorzystać.

Jak wybrać właściwą sofę?

Aby Twój zakup był udany, nie zapomnij dokładnie zmierzyć miejsca, w którym planujesz zainstalować sofę przed wizytą w salonie meblowym. Narożnik ze swoimi wymiarami sprawia, że wiele osób sądzi, że takie meble są przeznaczone wyłącznie do umieszczenia w dużych pokojach. Rzeczywiście, długość narożnej sofy nierozkładanej wynosi średnio 2,3-2,8 metra, a szerokość 1,5-1,8 metra. Jednak przy odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni, sofa będzie też pasować do małych pomieszczeń. Zdecyduj też z góry, w którym rogu będzie znajdować się sofa. Możemy mówić o modelach w kształcie litery U, o modelach w postaci kątów o różnych długościach lub tych samych bokach. Możesz kupić sofę narożną o złożonej geometrii. Większość modeli nowoczesnych sof ma strukturę kompozytową. Wiele sof narożnych zostało zaprojektowanych z dodatkowym schowkiem, który zwykle znajduje się w części bocznej. Będzie pasować nie tylko do kompletu pościeli, ale także do poduszek, koców i tak dalej.

Zalety sofy nierozkładanej

Modele narożne to wybór dla użytkowników ceniących przytulność, wygodę, oryginalność. Sofy podbiły rynek przede wszystkim oryginalnym wyglądem, funkcjonalnością i nowością w designie. Najbardziej odpowiednią i wygodną do wypoczynku jest narożna sofa, której kształt został zaprojektowany tak, aby pomieszczenie nie wyglądało na zatłoczone, a w razie potrzeby można ją łatwo przestawić. Taka sofa ma wygodny kształt, który pozwala lepiej wykorzystać wolną przestrzeń w każdym pomieszczeniu: w salonie, w kuchni i w biurze. Dzieli również przestrzeń w pomieszczeniu na tak zwane strefy. Jeśli pokój jest przestronny, możesz ustawić dwie narożne sofy, ustawiając je naprzeciwko siebie.

dziecko i sofa

Duża liczba modeli wykonana jest z kompozytu, co oznacza, że można używać poszczególnych elementów sofy narożnej jako niezależnych mebli. Jeśli masz uniwersalną sofę narożną, masz nawet możliwość złożenia jej w obu kierunkach, możesz umieścić ją w dowolnym rogu pokoju, mocując „ogon” zarówno z lewej, jak i z prawej strony głównego siedzenia. Jeśli masz małe mieszkanie, odpowiedni jest dla ciebie mobilny miękki narożnik, którego każdy element jest wyposażony w małe kółka, które ułatwiają przenoszenie takiej sofy nierozkładanej w całym pomieszczeniu w częściach lub w całości. W ciągu dnia takie meble można rozmieścić w różnych pokojach, a przed snem połączyć je w wygodnym i przestronnym miejscu, w którym można spać. Przy wyborze należy również zwrócić uwagę na tapicerkę i kolorystykę. Praktyczna tapicerka powinna być jak najbardziej odporna na zużycie, łatwa do czyszczenia i wygodna w dotyku. Schemat kolorów jest wybierany na podstawie cech projektu pokoju i kolorystyki ścian oraz pozostałych mebli w salonie.