Czy ty też tak masz, że w natłoku obowiązków w gonitwie całego dnia za każdym razem wychodząc z domu czy też wchodząc odkładasz klucze nieświadomie z automatu w miejsce, którego totalnie nie kodujesz w głowie co przekłada się bardzo często na godziny szukania ich po domu. Nie ma nic bardziej frustrującego prawda? Nie dość, że doba taka krótka i zawsze brakuje czasu to dodatkowo bezsensownie marnujemy go często na poszukiwanie „porzuconego skarbu” przez nas samych.

Dla kobiet utrudnieniem jest zmiana torebki a później odnalezienie kluczy w odpowiedniej przegródce to jest dopiero wyzwanie! Nie zmienia to jednak faktu, że zdarza się i mężczyzną ich poszukiwać. Radość ze znalezienia kluczy bywa ogromna, ale zmarnowanego czasu nikt nam nie odda, a nauczyć się odkładania ich na miejsce bywa często niewykonalne.

Na szczęście dzisiejsza technologia bywa nieoceniona i dba o swoich konsumentów nawet tych nieuporządkowanych i zakręconych, co więcej nie ocenia a daje konkretne rozwiązania na ich życiowe bolączki. W przypadku problemów ze znalezieniem kluczy również stworzyła świetny sposób w postaci lokalizatora kluczy. Działa on na zasadzie łączenia się przez połączenia Bluetooth. Aby moc korzystać z tego dobrodziejstwa, który znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie wystarczy jedynie posiadać telefon z zainstalowanym system Android bądź iOS. A następnie zainstalować na swoim telefonie aplikację iSearching lub iTracing.

Działanie lokalizatora jest bardzo proste bowiem już po wykonaniu powyższej opisanych czynności urządzenie wraz z telefonem wydają dźwięk alarmowy już po przekroczeniu odległości 20 metrów pomiędzy tymi urządzeniami. Znalezienie kluczy w tym przypadku nie może być już prostsze wystarczy je przyczepić do lokalizatora i problem z dotychczasowymi poszukiwaniami zostaje zażegnany. Co więcej sam lokalizator można wykorzystać nie tylko do samych kluczy ale do wielu innych przedmiotów bądź co więcej osób. Można go wykorzystać do chociażby lokalizowania dziecka doczepiając go dziecku do piórnika czy plecaka bądź włożyć do kieszeni osobie starszej, która ma problemy z pamięcią dzięki czemu będziemy mieć spokojną głowę dzięki świadomości gdzie się znajduje.

Kolejną świetną sprawą w tym urządzeniu jest zastosowana opcja, która działa w dwie strony a mianowicie posiadając lokalizator możemy również w błyskawiczny sposób odnaleźć swój telefon, który jest z nim z separowany. Wystarczy do tego przycisnąć dwa razy przycisk wyznaczony na breloku lokalizatora aby usłyszeć swój zagubiony telefon, który będzie wydawał dźwięk. Jak każde połączenie może ulec zerwaniu również przez Bluetooth dlatego w takim przypadku możemy odnaleźć lokalizator poprzez aplikację zainstalowaną w telefonie naciskając opcję ALERT. Wówczas w breloku włącza się alarm informujący gdzie się on znajduję.

Oczywiście może ktoś zapytać co w przypadku gdy połączenie pomiędzy urządzeniami zostanie utracone bowiem nie raz zdarzyła się na pewno taka sytuacja gdzie doszło do utracenia połączenia Bluetooth i co wtedy?

Na taką sytuację również znaleziono rozwiązanie w postaci opcji „Lost History” czyli nic innego jak możliwość odszukania za pomocą mapy ostatnie zlokalizowane miejsce i tym tropem odszukać zagubione urządzenie.

Oprócz tego lokalizator posiada również funkcję „Locatation List” to świetna alternatywa jeżeli mamy problemy z odnalezieniem swojego samochodu na parkingu. Dzięki takiej opcji namierzenie samochodu będzie niezwykle proste, wystarczy zaledwie przy opuszczaniu samochodu nacisnąć przycisk na breloku wówczas lokalizacja zostawionego samochodu zostanie zapisana na mapie, której miejsce odszukamy w aplikacji iTracing.

Ostatnią również przydatną opcją, jaka istnieje w breloku jest alarm czyli możliwość odszukania swojego smartfona poprzez dwukrotne przyciśnięcie przycisku w breloku, który w tym momencie włączy w nim alarm.

Lokalizator do kluczy to niezwykle przydatne urządzenie, które jak widać nie tylko znacznie ułatwi każde wyjście i wejście do domu ale również wykonywanie wielu innych czynności. Jego posiadanie wpływa zdecydowanie na poprawę komfortu życia, pomoże zaoszczędzić czas i niepotrzebnych zmartwień w związku z lokalizowaniem swoich bliskich czy też niezbędnych przedmiotów częstego użytku.

Jak zlokalizować swoje klucze – dodatkowe porady

Znalezienie swoich kluczy może być frustrujące, szczególnie gdy jesteś spóźniony i chcesz szybko wyjść z domu. Na szczęście istnieje kilka sposobów, które mogą Ci pomóc w zlokalizowaniu swoich kluczy. Poniżej znajdziesz kilka prostych rzeczy, które warto sprawdzić, kiedy te drobne przedmioty zaginą.

  • Sprawdź swoje kieszenie – zdarza się, że klucze po prostu zapadają się na dno kieszeni lub mieszają z innymi przedmiotami. Starannie przeszukaj kieszenie swoich ubrań i spróbuj je znaleźć.
  • Przeszukaj cały dom – jeśli nie masz szczęścia i w kieszeniach nie znalazłeś kluczy, warto dokładnie przeszukać cały dom. Rzuć okiem na ławki, stoły, a nawet poduszki. Czasami klucze mogą przypadkowo zostać gdzieś porzucone.
  • Oddziel się od hałasu – głośne tłuczenie szkła lub hałaśliwe dzwonienie telefonu może utrudniać zlokalizowanie kluczy. Spróbuj uspokoić się i skupić na poszukiwaniach. Możesz nawet wyłączyć telewizor lub radio, aby skoncentrować się na szukaniu.
  • Skorzystaj z technologii – jeśli masz klucze z elektronicznym nadajnikiem, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej, która pomoże Ci ustalić, gdzie się znajdują. W niektórych aplikacjach możesz wywołać sygnał dźwiękowy, który pomoże Ci zlokalizować zaginione klucze.
  • Podążaj za swoim instynktem – niektóre osoby mają intuicyjne wyczucie, gdzie mogą znajdować się ich klucze. Jeśli masz jakieś przeczucie, postępuj według niego i sprawdź te miejsca. Często nasz umysł wie, gdzie szukać, nawet jeśli nie jesteśmy tego świadomi.
  • Poproś kogoś o pomoc – czasami inni mogą zauważyć rzeczy, które my przeoczyliśmy. Poproś członka rodziny lub przyjaciela, aby pomógł Ci w odszukaniu kluczy.

Jak nowe technologie mogą pomóc w odnalezieniu zagubionych kluczy

Nowe technologie oferują wiele możliwości, jeśli chodzi o odnajdywanie zagubionych kluczy. W dzisiejszych czasach mnóstwo osób posiada smartfony, które mogą być wykorzystane do zlokalizowania kluczy. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie i sparować ją z naszymi kluczami. Dzięki temu, że większość telefonów obsługuje technologię Bluetooth, możemy skorzystać z funkcji znanych jako „znajdź mój klucz”, która pozwala nam odnaleźć zaginione klucze w prosty sposób. Wystarczy włączyć aplikację na telefonie i wyszukać klucze. Jeśli są w zasięgu Bluetooth, telefon pokaże nam ich położenie na mapie. Ta funkcja może być niezwykle przydatna zwłaszcza wtedy, gdy mamy tendencję do zagubienia kluczy w domu lub w pracy. Nie będziemy musieli już spędzać wielu godzin na poszukiwaniach, wystarczy tylko kilka kliknięć na naszym smartfonie.

Inne nowoczesne rozwiązanie, które może nam pomóc w odnajdywaniu zagubionych kluczy, to inteligentne etui na klucze. Dzięki wbudowanemu czujnikowi, takie etui może być sparowane z naszym smartfonem i powiadomić nas, kiedy klucze znajdą się poza zasięgiem Bluetooth. Możemy ustawić, żeby nasz telefon wydawał dźwięk alarmowy, gdy oddalimy się od kluczy lub odwrotnie – gdy klucze oddalą się od nas. Dzięki temu nie musimy martwić się o to, czy zostawiliśmy klucze w sklepie czy w samochodzie. Inteligentne etui zapewniają nam pewność, że klucze są z nami cały czas.

Kolejnym zastosowaniem nowych technologii w odnajdywaniu zagubionych kluczy jest wykorzystanie tagów Bluetooth. Są to małe urządzenia, które możemy przypiąć do naszych kluczy. Dzięki nim, możemy zlokalizować klucze za pomocą aplikacji na naszym smartfonie. Po prostu włączamy aplikację i zoomujemy na tag , który zostanie oznaczony na mapie. W ten sposób łatwo znajdujemy zagubione klucze. Niektóre tagi mają również funkcję dźwiękowego sygnalizowania, dzięki czemu możemy je łatwo znaleźć w pobliżu. To bardzo przydatne urządzenie, zwłaszcza dla osób, które często gubią klucze.

Podsumowanie

Jesteś podekscytowany przed wyjściem z domu, ale nie możesz znaleźć swoich kluczy? Nie martw się, istnieje wiele sposobów, aby je zlokalizować. Możesz zacząć od sprawdzenia swojego ostatniego miejsca, w którym były widziane, lub przeszukiwać swoje pokoje systematycznie. Jeśli to nie zadziała, warto sprawdzić w swoich torbach, kieszeniach lub na podłodze. Dobrym pomysłem jest także skorzystanie z aplikacji mobilnej, która pozwala na śledzenie kluczy za pomocą technologii Bluetooth. Jeśli żadna z tych opcji nie przyniesie rezultatów, warto pomyśleć o założeniu breloczka z dzwonkiem, który pomoże w przyszłości uniknąć niepotrzebnie straconego czasu.

Autorem artykułu jest Optima MD z Częstochowy. Więcej podobnych poradników znajdziesz na ich blogu firmowym.