Z różnymi ludźmi mamy oczywiście różny kontakt, ludzie mają różne charaktery. Z jednymi lepiej się nam współpracuje, z innymi trudno nam przetrwać. Ludzie mają też różne charaktery i w związku z tym trzeba także wiedzieć jak poradzić sobie z tymi osobami, z którymi trudno nam się porozumieć. Niektórzy, których uważać możemy za zawistnych mogą się okazać dla nas trudnymi partnerami. Czy można jakoś uodpornić sie na takie osoby i faktycznie poradzić sobie z ich zachowaniem? Znajdziecie tutaj kilka porad jak ewentualnie można sobie radzić z takimi osobami, jak uodpornić się na ich zachowania.

Uwolnij się od takiej osoby

Jeśli zna się kogoś kto będzie wywierał presję i będzie miał destruktywny wpływ to po prostu warto będzie podjąć takie działania, dzięki którym będzie można uwolnić się od takiej osoby. Jeśli atmosfera spotkań z taką osobą jest trudna to warto po prostu jej unikać, starać się rezygnować ze spotkań z taką osobą. Warto mieć takie kwestie na uwadze, Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, by tej osoby unikać i wtedy trzeba szukać innych pomysłów na to jak sobie z tym poradzić.

Nie udawaj, że ich zachowanie jest w porządku

Niektórzy mimo, że wiedzą o tym, że inni są toksyczni, zawistni i tak się zachowują to by zachować dobry kontakt starają sie udawać, że takie zachowanie jest w porządku. A to błędne podejście. Jeśli coś nam nie odpowiada to trzeba o tym mówić i nie można pozwolić na to, że po prostu będziemy się na takie zachowanie godzili.

Dbaj o swoje

Niektórzy robią wszystko, by tylko jak najwięcej dla siebie uzyskać. Takie osoby, które zwane są toksycznymi bardzo często narzucają swoje zdanie, swoje zachowania a my staramy się jakoś z tym żyć. To błąd. jeśli coś nam nie będzie odpowiadało to trzeba wyraźnie stanąć we własnej obronie, postawić się takim osobom i pokazać, że ich zachowania nam nie odpowiadają. Trzeba negatywne zachowania piętnować i dawać im wyraz swoimi wypowiedziami.

Nie odbierajmy wszystkiego osobiście

Niektóre zachowania są oczywiście trudne, dla wielu męczące, jednak też nie można podchodzić do wszystkiego tak, że będzie się to osobiście odbierać. To może być sygnał, który dodatkowo będzie pogłębiał problemy z takimi osobami. Trzeba umieć pokazać dystans i zdobyć się na to, by pewne zachowania od siebie odsunąć. Możliwe, że dzięki temu z takimi trudnymi osobami będzie nam nieco łatwiej funkcjonować.

Buduj pewność siebie, trzymaj dystans

Aby radzić sobie ogólnie z osobami zawistnymi należy dbać o to, by mieć w sobie nieco więcej pewności, budować takie zachowania, które pozwolą nam, trzymać dystans od innych. To też bardzo ważne, dzięki czemu będzie można czuć się pewniejszym siebie. a jak ktoś czuje się pewny siebie to też łatwiej mu reagować na niekorzystne zachowania innych. To również będzie istotne, może mieć wpływ na to czy faktycznie będziemy sobie z osobami zawistnymi radzili, będziemy w stanie przy nich funkcjonować i będziemy dbali o swoje interesy a to właśnie będzie zawsze tą kwestią, która będzie najważniejsza.