W dzisiejszych czasach, gdy wysokiej jakości transmisje w Internecie stały się dostępne dla wszystkich, nie trzeba już płacić za telewizję kablową lub satelitarną.

Telewizja w sieci

Współcześnie istnieją opcje dostępne dla każdego, kto ma połączenie z Internetem. Niezależnie od tego, czy jest to płatna subskrypcja usług, bezpłatna strona internetowa czy IPTV. Dzisiaj nie musisz mieć telewizora w domu, aby oglądać telewizję. Aby to zrobić, wystarczy połączyć się z Internetem i otworzyć witrynę na komputerze lub telefonie. Prawdopodobnie najpopularniejsze witryny do oglądania telewizji online, to strony internetowe, gdzie w ramach abonamentu masz do dyspozycji nawet 400 kanałów w jakości HD, możliwość słuchania radia, a nawet oglądania kamer z rodzinnego miasta. Funkcje obejmują archiwum programów, możliwość zapisywania filmów i programów telewizyjnych do przeglądania w trybie offline.

IPTV

Co to jest IPTV? Krótko mówiąc, jest to telewizja internetowa. Aby wyświetlić kanały, potrzebujesz tylko listy odtwarzania .m3u i odtwarzacza IPTV. M3u to rozszerzenie plików używanych do nagrywania linków do strumieni online. Odtwarzacz IPTV to standardowa aplikacja, która odtwarza pliki m3u. Playlisty można pobierać w Internecie. IPTV ma wiele zalet. Jeśli mówimy o najważniejszej, to jest to często bezpłatny dostęp do filmów online i programów. IPTV jest wygodna i daje użytkownikowi pełną swobodę wyboru.

Większość odtwarzaczy obsługuje programy telewizyjne i nagrywanie transmisji. Każda aplikacja ma swoją własną charakterystykę. Nie tylko możesz oglądać telewizje ale też grać w gry, oglądać pogodę, słuchać radia i nie tylko. Dodatkowo można zainstalować wtyczkę (dodatek, jak w telefonie), która znacznie rozszerzy możliwości programu. Na przykład na kina internetowe lub torrenty. IPTV to interaktywna technologia z opiniami online i opcjami przeglądania Internetu. W tym komponencie ten rodzaj nadawania znacznie przewyższa inne metody strojenia kanałów: analogowe, cyfrowe, kablowe, a nawet satelitarne. Użytkownik będzie mógł w czasie rzeczywistym:

  • korzystać z komunikacji wideo przez Skype, Viber i inne aplikacje;
  • wysłać wiadomości;
  • serfować po internecie.

Skrót IPTV oznacza Internet Protocol Television, co w języku angielskim oznacza telewizję przez protokół internetowy. Technologia przewiduje również wykorzystanie cyfrowej transmisji danych pakietowych. Należy zauważyć, że telewizja internetowa i IPTV znacznie się różnią. W pierwszym przypadku wystarczy połączyć się z siecią WWW, aby oglądać telewizję. Do prawidłowego działania IPTV zaangażowany jest również protokół internetowy, ale nie jest to jedyny warunek. Proces nadawania jest kontrolowany przez dostawcę, w niektórych przypadkach za pomocą zamkniętych kanałów.