Przekroczyć próg - Równy dostęp osób niewidomych i słabowidzących do życia społecznego i zawodowego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona główna
Czcionka:   A domyślna |A średnia |A duża | zmień kontrast |
Jesteś tutaj: Strona główna » Ciekawostki

ZOO we Wrocławiu otwarte na osoby z dysfunkcją wzroku (14 października 2013)

wejście wrocławskiego ZOO

Od jutro, tj 15 października 2013 roku niewidomi turyści będą mogli samodzielnie spacerować po ścieżce z audiodeskrypcją we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Umożliwią im to działania w ramach projektu "Ogród wyobraźni - zoo bez barier", realizowanego przez Fundację Katarynka, ZOO Wrocław i Fundację Hasco-Lek przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Aby móc skorzystać z nowatorskiego rozwiązania, wystarczy w Punkcie Obsługi Klienta nieodpłatnie wypożyczyć tablet ze specjalną aplikacją lub bezpłatnie ściągnąć aplikację na swojego smartfona.

Przed wejściem do zoo będzie można poznać cały obiekt za pomocą dotyku dzięki specjalnej tyflomapie ufundowanej przez Fundację Hasco-Lek.

W ramach projektu odbędą się także niezwykłe zajęcia edukacyjne dla dzieci z dysfunkcją wzroku, niepełnosprawnością sprzężoną i intelektualną. - Nie będzie prelekcji, prezentacji ani filmów. W zamian dzieci będą dotykać, wąchać, słuchać i bawić się. Na koniec wspólnie z nami odwiedzą zwierzęta we wrocławskim Ranczo i Dziecińcu, by się z nimi zaprzyjaźnić - zapowiadają przedstawiciele Fundacji. Tematy, które zostaną poruszone podczas warsztatów, to kuchnia zwierząt i życie na farmie.

Na lekcje można zapisać się telefonicznie (725 211 301 lub 71 348 30 24 wew.: 113) lub mailowo: fundacja.katarynka@gmail.com

Linki