Przekroczyć próg - Równy dostęp osób niewidomych i słabowidzących do życia społecznego i zawodowego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona główna
Czcionka:   A domyślna |A średnia |A duża | zmień kontrast |
Jesteś tutaj: Strona główna » Media o nas

Rybnik odpowiada na potrzeby (Radio 90FM, 27 maja 2014)

Pan Antoni Niedźwiedź udziela wywiadu dla Radio 90FM

Zyskali wiarę w siebie i nowe umiejętności. Trzeba jeszcze popracować nad likwidacją barier architektonicznych, ale też potrzebna jest praca nad zmianą podejścia do osób niepełnosprawnych. W Rybniku dyskutowano o potrzebach osób niewidomych i słabowidzących w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.


Bo to właśnie dzięki środkom z unijnego budżetu udało się utworzyć m.in. Punkt Aktywności Lokalnej:

- mówi Wanda Konieczkowicz, przewodnicząca rybnickiego koła Polskiego Związku Niewidomych. Niewidomi i słabowidzący uczestniczyli np. w kursie komputerowym, w szkoleniu czynności dnia codziennego, w spotkaniach z psychologiem czy prawnikiem. Punkt Aktywności Lokalnej, który powstał w ramach projektu „Przekroczyć próg” działa dalej i jest oceniany jako najlepiej wyposażony na Śląsku – dodaje Mirosław Górka z Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku:

Przypomnijmy, że w ramach projektu „Przekroczyć próg” w Rybniku powstała także strona internetowa, która zdobyła prestiżową, ogólnopolską nagrodę „Strona internetowa bez Barier”. Całość podjętych działań kosztowała ponad milion złotych, 85% kwoty pokryto z funduszy unijnych.

 

Cały reportaż do posłuchania na stronie Radio90FM

Linki