Przekroczyć próg - Równy dostęp osób niewidomych i słabowidzących do życia społecznego i zawodowego.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Strona główna
Czcionka:   A domyślna |A średnia |A duża | zmień kontrast |
Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

Atlas Polskich Powstań Narodowych dla niewidomych i słabowidzących (03 lutego 2018)

Okładka atlasu Polskie Powstania Narodowe

Na stronie Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących “Trakt” został opublikowany nowy wpis, o tytule “Atlas Polskie Powstania Narodowe”.

Na stronie Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących “Trakt” został opublikowany nowy wpis, o tytule “Atlas Polskie Powstania Narodowe”. To kolejna propozycja wydawnicza skierowana w szczególności do uczniów z dysfunkcją wzroku oraz dorosłych, niewidomych pasjonatów historii Polski. Wydawnictwo zawiera 13 tyflomap, czyli map barwnych czytanych dotykiem; broszurę brajlowską oraz publikację w powiększonym czarnodruku. Album można przeczytać na stronie Wydawnictwa TRAKT.

Książka w przyjazny sposób przedstawia tło historyczno-społeczne polskich zrywów niepodległościowych. Wersja HTML publikacji dostępna jest na naszej stronie, link do niej znajduje się pod koniec tej prezentacji. Zeszyt zawiera także wskazówki dotyczące sposobu czytania tyflomap, szczególnie ważne dla niewidomego czytelnika. Mapy barwno-wypukłe (format A3) opisują poszczególne zrywy niepodległościowe, ich przebieg, zasięg działań, rozmieszczenie wojsk itp. Broszura brajlowska zawiera opis skrótów brajlowskich użytych na poszczególnych planszach.Nakład wydawnictwa to 160 kompletów. Każdy z nich znajduje się w teczce.

 

Linki